Nie ulega wątpliwości, że sytuacja finansowa większości Polaków w chwili obecnej nie wygląda zbyt ciekawie. Wszystko za sprawą nasilającej się pandemii koronawirusa – wszak to właśnie przez epidemię wielu ludzi straciło pracę lub przestało zarabiać satysfakcjonujące kwoty. Jedni wiążą koniec z końcem; inni, niestety, muszą chwytać się ryzykownych rozwiązań, takich jak pożyczki lub kredyty. Jeśli zatem jesteś w grupie osób, które odczuwają zmartwienie spowodowane swoimi długami, trafiłeś w odpowiednie miejsce! W tym artykule wyjaśnimy Ci, czym jest upadłość konsumencka Wrocław i podpowiemy, jakie pozytywy niesie za sobą wskazane rozwiązanie. Zainteresowany? Wspaniale! W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury.

Upadłość konsumencka – Wrocław – Kancelaria

Zacznijmy jednak od początku, a więc od wskazania, czym właściwie jest upadłość konsumencka Wrocław. W najprostszych słowach jest to po prostu redukcja lub całkowite umorzenie zobowiązań osoby, która nie jest w stanie spłacać swoich długów. By mogło dojść do ogłoszenia upadłości konsumenckiej należy przedstawić niezbite dowody na to, że konsument jest niewypłacalny i nie jest to spowodowane jego zaniedbaniami. Warto również zaznaczyć, że zagadnienie upadłości konsumenckiej dotyczy wyłącznie osób fizycznych, które nie prowadzą własnych firm i nie są przedsiębiorcami. Wszystkie te aspekty reguluje ustawa wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego i naprawczego w marcu 2009 roku.

Zalety płynące z ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Choć zagadnienie „upadłość konsumencka” Wrocław niewątpliwie może kojarzyć się negatywnie, prawda wygląda zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, że ogłoszenie takowej upadłości może nieść za sobą całe mnóstwo pozytywów! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę zalet płynących z omawianego przez nas zagadnienia.

  • Oddłużenie – Jak wynika z definicji upadłości konsumenckiej, decyzja o ogłoszeniu upadłości wiąże się z możliwością całkowitego lub częściowego umorzenia długów. W praktyce oznacza to, że konsument dotknięty długami zyskuje szansę na rozpoczęcia nowego życia „z czystą kartą” i bez uciążliwych zobowiązań.
  • Spokój psychiczny – Nie ulega wątpliwości, że wyjście ze spirali długów umożliwia konsumentowi osiągnięcie stabilizacji psychicznej – wiadomość o umorzeniu lub zmniejszeniu zobowiązań nierzadko jest początkiem końca licznych dolegliwości psychicznych i objawów nerwicy.
  • Przerwanie egzekucji komorniczych – Popełniłeś liczne błędy z zakresu zarządzania własnym majątkiem? Masz na głowie komorników, którzy chcą odzyskać należności Twoich wierzycieli? Spokojnie – upadłość konsumencka Wrocław powoduje przerwanie niemal wszystkich egzekucji komorniczych i uniemożliwia wszczęcie nowych.
  • Bezpieczna przyszłość – Jeśli jesteś rodzicem zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że długi są dziedziczne. Jeśli zatem chcesz zapewnić swoim dzieciom bezpieczną przyszłość, czym prędzej podejmij decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Decyzja ta umożliwi Twoim dzieciom rozpoczęcie dorosłego życia bez długów.

Jak widzisz upadłość konsumencka Wrocław niesie za sobą szereg pozytywów, o których warto wiedzieć! Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-konsumencka/. W tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że wszelkie wskazane przez nas pozytywy brzmią świetnie… ale rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. By dowiedzieć się więcej o upadłości konsumenckiej, przejdź do poniższej części artykułu.

Wady rozwiązania – Upadłość konsumencka – Wrocław

Oczywistym jest, że wszystko, co posiada swoje zalety, posiada także i wady. Upadłość konsumencka Wrocław nie jest w tej kwestii wyjątkiem:

  • Likwidacja majątku – O ile całkowite oddłużenie niewątpliwie brzmi wspaniale, o tyle całkowita likwidacja majątku już, oczywiście, nie. Jeśli zatem jesteś dłużnikiem i zdecydujesz się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej musisz pamiętać, że zostaną Ci odebrane wszelkie dobra materialne uznawane za wartościowe: mieszkania, samochody i tym podobne.
  • Skomplikowany proces – Powszechnie uważa się, że upadłość konsumencka Wrocław cechuje się wyjątkowo zawiłą i nieprzyjemną procedurą. To właśnie dlatego tak ważne jest, by Twoją sprawą kierowała zaufana kancelaria prawna.

Jeśli zatem wiesz, że w najbliższej przyszłości będzie Ci potrzeba pomoc prawnika, czym prędzej kliknij we wskazany powyżej link i zapoznaj się z ofertą GFP Legal.

Podsumowanie

W tym artykule wyjaśniliśmy Ci, czym jest upadłość konsumencka Wrocław i podpowiedzieliśmy, jakie zalety wiążą się z wdrożeniem w życie owego rozwiązania. Wskazaliśmy Ci także wady upadłości konsumenckiej i doradziliśmy jak sobie z nimi radzić. Jeśli zatem masz świadomość swoich długów i wiesz, że nie będziesz w stanie uporać się z nimi samodzielnie, nie zwlekaj. Jeszcze dziś zadbaj o przyszłość swojej rodziny i skontaktuj się z zaufaną kancelarią prawną. Pamiętaj, że nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, a przecież każdy popełnia błędy!