Wybór odpowiedniej pracy nie zawsze jest prosty. Jako że swoją ścieżkę zawodową kreujemy już we wczesnych latach swojego życia, decyzja ta bardzo często jest nietrafiona. To przecież niezwykle popularny schemat – młody człowiek idzie do swojej pierwszej pracy i okazuje się, że ta profesja zupełnie nie jest dla niego. Zdarza się, że ta sama młoda osoba zostaje w nielubianej przez siebie branży na długie lata, ponieważ boi się zmian. Czy jednak jest to dobra decyzja? Pamiętajmy, że w pracy spędzamy 8 godzin dziennie, a więc 1/3 doby! Wyobrażasz sobie przez ponad 30% dnia robić rzeczy, których nie lubisz? Co zatem zrobić, by zmienić swoje perspektywy? Jak podjąć walkę o lepszą przyszłość? Czy warto wybrać się na kurs elektryka Kraków? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Kurs SEP Kraków – co to jest?

Na potrzeby dokładnego omówienia kursu załóżmy, że jesteś absolutnym amatorem branży energetycznej. Żeby zatem jak najbardziej szczegółowo przedstawić Ci ofertę, najpierw musimy skupić się na podstawowych definicjach, a jedną z nich jest tajemniczy skrót: SEP.

SEP, czyli inaczej mówiąc Stowarzyszenie Elektryków Polskich, to polska organizacja pozarządowa integrująca środowisko elektryków polskiego pochodzenia z całego świata.

Jeśli zatem poważnie zastanawiasz się nad zmianą zawodu i chciałbyś dołączyć do Stowarzyszenia Elektryków Polskich, trafiłeś pod właściwy adres. W tym artykule przedstawimy Ci przebieg szkolenia SEP Kraków oraz wskażemy jakie uprawnienia SEP Kraków możesz zdobyć.

Kursy energetyczne Kraków – co muszę wiedzieć?

Na początek dobrze byłoby poznać przebieg kursu oraz jego cenę. Szkolenie SEP Kraków trwa cztery godziny, a w trakcie jego trwania zostanie Ci przekazana zarówno wiedza teoretyczna, jak i zadania nieco bardziej praktyczne. Dzięki temu będziesz miał okazję przekonać się, czy praca elektryka na pewno jest dla Ciebie i zweryfikujesz wszelkie swoje wątpliwości u źródła, a mianowicie u specjalistów prowadzących kurs. Ceny szkoleń rozpoczynają się od 95 zł brutto, co nie jest przesadnie wygórowaną kwotą jak na możliwość zdobycia określonych kwalifikacji zawodowych.

Szkolenia SEP Kraków – a co z Warszawą?

Nie ulega wątpliwości, że Kraków jest miastem mieszczącym się stosunkowo daleko od centralnej części kraju. Nie po drodze Ci do małopolski? Spokojnie! Nie musisz się tym przejmować. Szkolenia SEP Kraków odbywają się również w innych zakątkach kraju, toteż nie będziesz zmuszony do zbędnego podróżowania. Na „trasie szkoleniowej” znajdują się na przykład: Łódź, Lublin, Kielce, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk i Gliwice. To jednak nie wszystkie miejscowości! Pełną listę miast biorących udział w kursach znajdziesz na następującej stronie: https://ikzszkolenia.pl/miejsca-szkolen. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam miejscowość, do której masz blisko.

Uprawnienia SEP Kraków – co mogę zyskać?

Zapisując się na kurs SEP Kraków możesz uzyskać następujące uprawnienia:

  • G1 – uprawnienia elektryczne – to uprawnienia grupy pierwszej dotyczące urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.
  • G2 – uprawnienia energetyczne Kraków (czasami nazywane cieplnymi) – dotyczą wszelkiego rodzaju urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, które wytwarzają, przesyłają, przetwarzają lub zużywają ciepło. Uprawnienia te dotyczą również wszystkich innych urządzeń energetycznych.
  • G3 – uprawnienia gazowe Kraków – czyli dotyczące eksploatacji instalacji oraz urządzeń i sieci gazowych, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają, magazynują i zużywają paliwa gazowe.

Wszystkie te kwalifikacje są absolutnie niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie elektryka. Jeśli w tej chwili wymienione wyżej pojęcia są dla Ciebie obce, nie przejmuj się! Kurs elektryka Kraków z całą pewnością rozjaśni wszelkie Twoje możliwości.

Kurs elektryka Kraków – jak wygląda?

Kurs elektryka Kraków to zaledwie czterogodzinne szkolenie, podczas którego zdobędziesz wiedzę od najlepszych specjalistów na terenie kraju. Instruktorzy przedstawią Ci zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i sprawdzą Twoją wiedzę w praktyce. Choć szkolenie wydaje się być stosunkowo krótkie, możesz być pewien, że po jego odbyciu z całą pewnością zdasz egzamin państwowy potwierdzający wszelkie Twoje kwalifikacje.

Egzamin SEP Kraków – zdawalność

A jeśli już o egzaminie mowa, musisz wiedzieć, że kurs SEP Kraków kończy się ustnym testem podsumowującym. To właśnie ten egzamin zweryfikuje Twoją wiedzą zdobytą w trakcie trwania kursu. Dzięki niemu zostaną również potwierdzone Twoje umiejętności, a co za tym idzie – staniesz się posiadaczem Państwowego Świadectwa Kwalifikacyjnego. Nie przejmuj się jednak zanadto! Pamiętaj, że w trakcie kursu zdobywasz wiedzę od specjalistów. Jeśli przez cztery godziny będziesz w stanie utrzymać skupienie i dasz radę mieć otwarty umysł, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stał się pełnoprawnym elektrykiem.